جولای 4, 2020

کنترل هزینه‌های جاری در دستگاه‌های دولتی فارس

سایت خبری دشتک/فارس استاندار فارس از افزایش اعتبارات هزینه‌ای این استان به ۵.۶ درصد خبر داد و خواستار کنترل هزینه‌های جاری در دستگاه‌های دولتی شد.

عنایت‌الله رحیمی عصر شنبه ۱۰ خرداد در کارگروه توسعه و برنامه ریزی استانداری فارس بیان کرد: از آنجا که یکی از راه‌های تحقق بودجه فروش املاک مازاد دستگاه‌های اجرایی است، از این رو دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با فروش املاک مازاد خود نسبت به تحقق بودجه‌ها از جمله بودجه‌های هزینه‌ای اقدام کنند.

او با بیان اینکه بر اساس آمارهای ارائه شده توسط دستگاه‌های ملی، استان فارس از جایگاه خوبی در اعتبارات تملک دارایی برخوردار است، از رشد ۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای فارس خبر داد و افزود: اعتبارات هزینه‌ای استان ۵.۶  رصد رشد داشته با این حال هزینه‌های دستگاه‌های اجرایی ۴٠ رصد افزایش یافته است. 

استاندار فارس ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌های تحمیلی به دستگاه‌های دولتی، هزینه‌های اجرایی دستگاه‌های دولتی بیش از ۴٠ درصد افزایش یافته است. 

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود شهریورماه را آخرین مهلت اخذ اعتبارات اسناد خزانه اسلامی اعلام و اضافه کرد: جلب تسهیلات در کوتاهترین زمان منجر به کاهش هزینه‌های اجرای پروژه‌ها خواهد شد. 

او در خصوص عدم واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی نیز بیان کرد: قرار بود طرح‌های عمرانی بود بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شوند اما تاکنون این مهم رخ نداده که علت آن نیز مشکلاتی است که در این طرح‌ها وجود داشته است. 

استاندار فارس همچنین ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره)، گفت: با توجه به حاکمیت ویروس کرونا در سطح جامعه باید در برگزاری مراسم‌های قیام ١۵ خرداد و مراسم‌های یادروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

مدیرکل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری فارس نیز دز این جلسه از بهره برداری از بزرگترین مزرعه تولید انرژی خورشیدی در آباده خبر داد و گفت: این مزرعه خورشیدی بیش از ۴٣١ مگاوات برق تولید خواهد کرد.

هاله فولادفر با بیان اینکه ١٢ شرکت سرمایه گذار نسبت به تجمیع سرمایه گذاری در قالب این طرح اقدام کرده‌اند. افزود: سال گذشته در استان فارس ١١ طرح سرمایه گذاری با بیش از ١٨٢ میلیون دلار به ثبت رسید. این در حالی است که تنها مزرعه خورشیدی آباده بالغ بر ۶۵٠میلیون یورو ارز آوری برای استان خواهد داشت. 

مدیرکل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری فارس همچنین حجم سرمایه گذاری بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور را بالغ بر ۶۵٠ میلیون یورو اعلام کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code