آوریل 5, 2020

کمک 3 میلیارد ریالی شهرداری شیراز به سیلزدگان

سایت خبری دشتک/فارس شورای اسلامی شهر شیراز در یک جلسه علنی فوق‌العاده، طرح دو فوریتی کمک 3 میلیارد ریالی شهرداری این شهر به سیلزدگان در استان سیستان و بلوچستان را تصویب کرد.

شورای اسلامی شهر شیراز صبح دوشنبه 30 دیماه، یکصد و نوزدهمین جلسه علنی خود را به شکل فوق‌العاده و با هدف بررسی طرح دو فوریتی کمک به آسیب دیدگان سیل سیستان و بلوچستان، برگزار و این طرح را تصویب کرد تا شهرداری اجازه داشته باشد به مبلغ 300 میلیون تومان برای کمک به سیلزدگان آن استان، هزینه کند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه با بیان اینکه پرداخت مبلغ 3 میلیارد ریال از محل ردیف کمک به آسیب‌دیدگان حوادث غیرمترقبه بودجه شهرداری انجام می‌شود، افزود: البته ما می‌دانیم مشکلات هموطنان ما در سیستان و بلوچستان بسیار زیاد است اما با وجود مشکلات مالی شهرداری به ویژه در پایان سال، وظیفه خود می‌دانیم در حد توان به کاهش مشکلات این عزیزان کمک کنیم.

ابراهیم صبوری در خصوص دوفوریت این طرح نیز با تأکید بر اینکه کمک‌ها در حال حاضر و در وضعیت بغرنج فعلی سیل‌زدگان اثرگذار است، خاطرنشان کرد: بنده به سهم خود از عموم هموطنان و به ویژه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی می‌خواهم که در همین شرایط فعلی در حد توان خود از هیچ کمک مالی یا غیرمالی دریغ نکنند.

به گزارش سایت خبری دشتک، شامگاه پنجشنبه 19 دی‌ماه، سیل بخش‌های زیادی از استان سیستان و بلوچستان را در نوردید؛ در پی این حادثه غیرمترقبه، هزاران منزل مسکونی تخریب شد، ده‌ها هزار نفر آواره شدند، راه‌های ارتباطی صدها روستا مسدود شد، آب، برق و گاز روستاها و شهرهای پرشماری قطع شد، صدها میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های شهری و روستایی وارد شد، مزارع و محصولات بخش کشاورزی و دامداری متحمل صدها میلیارد تومان خسارت شد و انواعی از بیماری‌ها و مشکلات بهداشتی در این مناطق شیوع پیدا کرد.

در این سیل که به دلیل همزمانی با حوادث ملی دیگر در ابتدا مورد کم‌توجهی قرار گرفته بود، بسیاری از مردم سیستان و بلوچستان را حتی در تأمین نیازهای اولیه خود از جمله آب و غذا نیز دچار مشکل کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code