آگوست 16, 2020

کارگاه محوطه‌های میراث جهانی یونسکو در شیراز برگزار می‌شود

سایت خبری دشتک/فارس مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس از برگزاری نشست و کارگاه بین المللی محوطه های میراث جهانی یونسکو به میزبانی شیراز خبرداد.

مصیب امیری افزود:  نشست کارگاه‌های بین‌المللی “محوطه‌های میراث جهانی یونسکو؛ ابعاد حقوقی” با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگی، موسسه ایزمئو ایتالیا، دانشگاه بولونیا ایتالیا و دانشگاه شیراز، روز شنبه ۲۶ بهمن در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش سایت خبری دشتک به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، امیری گفت: هدف این نشست معطوف کردن توجه بیشتر به ظرفیت‌ها و ابعاد حقوقی کنوانسیون حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی جهانی (۱۹۷۲) یونسکو و سایر اسناد حقوقی بین الملی و همچنین استفاده از قوانین داخلی کشور برای بهبود حفاظت از میراث جهانی به عنوان میراث مشترک بشریت است.

امیری با اشاره به اینکه دکتر طالبیان، معاون وزارت میراث فرهنگی در این نشست حضور خواهد داشت، از حضور دکتر عمرانی؛ رئیس پژوهشگاه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس، پرفسور مارک آندره رنولد رئیس گروه حقوق هنر دانشگاه ژنو سوئیس و پرفسور آدریانو روسی رئیس موسسه ایزمئو و همچنین اساتید دانشگاه‌های ایران در این نشست خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس خاطرنشان کرد که در این نشست ضمن بررسی چالش‌ها و موانع موجود برای حفاظت از میراث جهانی، به راهکارهای حقوقی مناسب برای حفاظت از این آثار توجه می‌شود.

به گزارش سایت خبری دشتک، استان فارس ۴ مجموعه ثبت شده جهانی را در خود جای داده و به لحاظ وسعت آثار ثبت شده در میراث جهانی، از مناطق شاخص ایران و حتی جهان به شمار می‌رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code