آوریل 7, 2020

پیش بینی ایجاد 15 هزار شغل ناشی از سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی

سایت خبری دشتک/مرکزی استاندار استان مرکزی گفت: با توجه به حجم قابل توجه سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته در استان مرکزی پیش بینی می‌شود که حداقل برای 15 هزار نیروی کار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود.

سیدعلی آقازاده امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاری خارجی که در شهر صنعتی کاوه ساوه با حضور معاون وزیراقتصاد برگزار شد، اظهار کرد: با گذشت 41 سال از عمر انقلاب اسلامی بالاترین حجم سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی در سال جاری صورت گرفته است.

وی میزان سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته در استان مرکزی را رقمی معادل یک میلیارد و 520 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: این میزان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته دراستان مرکزی که از سوی وزارت اقتصاد و دارایی اعلام شده در تاریخ انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است.

وی سهم شهرستان ساوه از میزان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در استان مرکزی را 300 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: این میزان سرمایه گذاری در شرایطی صورت گرفته است که کشور ما در جنگ اقتصادی با دشمنان بوده و بیشترین فشارهای اقتصادی و تحریم ها علیه نظام اسلامی بوده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: این میزان سرمایه گذاری خارجی نشانگر تلاش انجام شده توسط وزارت اقتصادو دارایی و سرمایه گذاران است. برگزاری جلسات مستمر به تقویت سرمایه گذاری خارجی و ایجاد اشتغال کمک خواهد کرد.

وی به فعالیت 27 سرمایه گذار در شهرستان ساوه که منشاء خارجی دارند اشاره کرد و افزود: برگزاری جلسات هم اندیشی برای حمایت از سرمایه گذاری خارجی موجب حفظ وضعیت موجود و افزایش آن در سالهای آینده خواهد شد.

آقازاده با تاکید بر اینکه توسعه سرمایه گذاری خارجی موجب رهایی از وابستگی به خارج از کشور خواهد شد، افزود: با ابلاغ یک میلیارد و 520 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از سوی وزارت اقتصاد و دارایی و با نهایی شدن طرح های سرمایه گذاری با انتقال ارز و ساخت و تجهیز واحدهای سرمایه گذاری، پیش بینی می شود که ظرف دو سال آینده حداقل برای 15 هزار نفر اشتغال ثابت و غیرثابت ایجاد شود که نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری استان خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code