فوریه 23, 2020

پیش‌بینی بارندگی برای ۲ روز اول هفته آینده در فارس

سایت خبری دشتک/فارس مدیرکل هواشناسی استان فارس گفت: از اوایل هفته آینده، در اکثر نقاط استان شاهد بارش برف، باران و رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد تگرگ خواهیم بود.

مسعود دهملایی پنجشنبه ۱۲ دی گفت: از روز شنبه ۱۴ دی ماه، انتظار تشدید فعالیت سامانه بارشی جدید ٤٠ تا ٧٠ میلی متری پیش‌بینی شده است.

دهملایی در گفت و گو با سایت خبری دشتک افزود: با تداوم فعالیت سامانه بارشی در نیمه جنوبی استان فارس از روز یکشنبه ۱۵ دی ماه شاهد بارش ٣٠ تا ٦٠ میلی متری باران خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی فارس همچنین با بیان اینکه این سامانه فعال بارشی اواخر روز یکشنبه ۱۵ دی به تدریج از آسمان استان خارج خواهد شد، اعلام کرد: آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی از مواردی است که احتمال بروز آن در این سامانه پیش‌بینی شده است.

دهملایی از عشایر، دامداران و کشاورزان خواست تا از توقف در حاشیه رودخانه‌ها یا مسیل‌ها و برداشت هرچه سریعتر محصولات باقی مانده اجتناب کنند.

او وضعیت جوی استان فارس تا پایان هفته جاری را نیز آسمانی صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد توصیف کرد و گفت: از اواخر شامگاه جمعه ۱۳ دی افزایش ابر همراه با وزش باد و احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code