مارس 31, 2020

پیام تسلیت سفیر ایران در اوکراین

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در پی جان باختن جمع زیادی از هموطنان عزیز و اتباع اوکراین و کشورهای دیگر متعاقب سقوط هواپیمای مسافربری پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش سایت خبری دشتک، متن پیام منوچهر مرادی، به شرح زیر است:
      
«در روزهایی که رایحه شهادت سردار سرافراز اسلام و سرباز فداکار میهن سپهبد شهید قاسم سلیمانی خاک پاک ایران را معطر کرده بود، سانحه دردناک سقوط هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی بین المللی اوکراین که به جان باختن جمع زیادی از اتباع ایران، اوکراین و چند کشور دیگر انجامید، اندوه ملت ایران را دوچندان و مردم اوکراین را در روزهای آغاز سال نو و میلاد حضرت مسیح (ع) غمگین ساخت.
   
به فاصله اندک از وقوع حادثه، اینجانب در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران استقرار یافته و ضمن ارتباط مستمر با سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین امور مربوط به هماهنگی بین دستگاه‌های ذیربط در دو کشور را با جدیت پیگیری کردم.
   
اکنون با تاثر و تالم فراوان، مراتب تاسف قلبی خود را به مناسبت این حادثه دردناک اعلام و جان باختن آن عزیزان را به مسئولین محترم دو کشور و همچنین دو ملت ایران و اوکراین بویژه بستگان و دوستان آنان تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای جان باختگان رحمت و آرامش و برای خانواده‌ها و دوستان آنان صبر و سلامتی مسئلت می نمایم.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code