می 26, 2020

هنوز راه‌های تعدادی از روستاهای خلخال بسته است/از ورود سامانه جدید برفی نگرانیم

نماینده خلخال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به باز شدن برخی از راه‌های روستایی در پی بارش برف سنگین در این شهرستان گفت: طبق اعلام هواشناسی تا چند روز آینده سامانه بارشی شدیدی وارد کشور می‌شود که خلخال را هم در بر می‌گیرد هنوز برق و راه‌های تعدادی از روستاها باز نشده انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر مسئولان پای کار آیند.

بشیر خالقی در گفت‌وگو با سایت خبری دشتک، اظهار کرد: برف و کولاک سنگینی از پنج روز گذشته شهرستان خلخال و روستاهای آن را درگیر کرده است امکانات راهداری‌ها و شهرداری‌ها برای باز کردن راه‌های روستایی کم است. مسئولان پای کار هستند، اما هنوز راه‌های تعدادی از روستاها باز نشده است.

وی ادامه داد: امروز به ما اعلام کردند که برق تمامی روستاها وصل می‌شود، اما هنوز تعدادی از روستاها برق ندارند که این بدان معناست که در آن روستاها حتی امکان پخت نان هم وجود ندارد. لازم است هرچه سریع‌تر فکری برای حل این شرایط بحرانی شود تا شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.

نماینده خلخال در مجلس شورای اسلامی درباره این‌که آیا کار باز شدن جاده‌های روستایی در حال انجام است، اظهار کرد: هنوز تعدادی از راه‌های روستایی باز نشده، در روستاهایی که راه‌ها باز شده است هم مردم نمی‌توانند از خانه‌ها و کوچه‌ها بیرون آیند چون امکانات شهرداری و راهداری کم بوده و مربوط به داخل روستاها نمی‌شود.

خالقی با بیان این‌که گاز تعدادی از روستاها هم وصل شده است، ادامه داد: نگرانی ما از ورود توده برف دیگر در طی چند روز آینده است انتظار داریم آقای نوبخت به خلخال بیایند و به وضعیت رسیدگی کنند. امروز تلفنی با ایشان صحبت کردم و قول‌هایی دادند که امیدواریم هرچه سریع‌تر عملی شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code