فوریه 23, 2020

ندیمی: کاندیدها به جای شعار برنامه عملی ارائه کنند

یک نماینده سابق مجلس گفت:کشور در شرایط خاصی است، امکانات و منابع محدود است؛ افزایش شعارهای بدون پشتوانه؛ شعارزدگی مردم را در پی دارد.

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با سایت خبری دشتک، در ارتباط با ضرورت پرهیز از شعارزدگی کاندیدهای انتخابات پیش‌رو اظهار کرد: اساسا در رابطه با موضوع انتخاب نماینده شاخص‌هایی را باید در نظر گرفت. نماینده از نظر توانایی و قابلیت باید در اندازه‌ای باشد که به آرمان‌ها و ضروریات جامعه توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی ادامه داد: در زمان انتخاب کاندیداها باید به شناخت آن‌ها از امور سیاسی، اجتماعی و اقتصادی توجه کرد. نماینده باید دارای درک مسئله، ارائه راه حل و کاریزمای پیگیری امور باشد.  

این فعال سیاسی تصریح کرد: از دیگر مسائلی که هم نمایندگان فعلی و هم کاندیداها باید در نظر بگیرند داشتن برنامه عملی برای حل مشکلات است. مردم باید به جای توجه به شعارها به برنامه‌های مطرح شده توجه  و با این شاخص کاندیدها را ارزیابی کنند.

وی در ادامه گفت: کشور در شرایط خاصی است، امکانات و منابع محدود است؛ افزایش شعارهای بدون پشتوانه؛ شعارزدگی مردم را در پی دارد. معنای شعارزدگی آن است که مردم به هر شعاری بی توجه و بی انگیزه می شوند. کاندیداها برای کسب رای شعارهایی مطرح می‌کنند که باعث افزایش مطالبات مردم می‌شود؛ در زمان عمل توانایی اجرای شعارها را ندارند و در نتیجه مردم با این اشتباه  نسبت به کل نظام و مسئولین بد بین می شوند.

ندیمی سپس خاطرنشان کرد: ضرورت پاکدستی در همه امور و مبارز با مفاسد از راه زبانی و ارجاع به اخلاقیات فرهنگی امکان‌پذیر نیست. نمی‌شود کشور را اینگونه اداره کرد. کاندیداها باید بدانند که به روش‌های عملی و به صورت پیشگرانه می‌توانند با فساد مبارزه کنند. در این میان هم فراموش نشود که با نام مبارزه با مفاسد، آبروی کسی برده نشود.

وی در پایان نیز گفت: کشور در شرایطی است که مسائل محلی از راه برطرف شدن مسائل ملی حل می‌شود. به طور مثال اشتغال حل نمی شود مگر آنکه تورم و رکود در حد ملی برطرف شود. بنابراین مردم باید به کاندیدایی رای دهند که به جای مسائل قومی و قبیله‌ای به موضوعات ملی بیاندیشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code