فوریه 19, 2020

نامگذاری یکی از خیابان‌های اصلی شیراز به نام شهید سلیمانی

سایت خبری دشتک/فارس اعضای شورای اسلامی شهر شیراز لایحه دو فوریتی نامگذاری بزرگراه کوهسار مهدی به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی را تصویب کردند.

اعضای شورای شهر شیراز صبح دوشنبه 16 دیماه در یک جلسه علنی فوق‌العاده، لایحه دو فوریتی نامگذاری بزرگراه جدیدالاحداث کوهسار مهدی، به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی موافقت کردند.

ابراهیم صبوری، نائب رئیس شورای شهر شیراز در موافقت با دوفوریت این لایحه گفت: اگر روزی ایرانیان به اسطوره‌هایی نظیر آرش و آریوبرزن افتخار می‌کردند، امروز سردار سلیمانی، اسطوره‌ای از جنس امروز ایرانیان است که برای قرن‌ها مایه مباهاتمان خواهد بود.

صبوری افزود: سردار شهید سلیمانی همه داشته‌های خود را برای حفظ و حراست از سرزمین و سرحدات سرزمینی که هزاران شهید خون خود را تقدیم کردند، در طبق اخلاص گذاشت.

شهردار شیراز نیز در این باره گفت: در دو روز گذشته مردم شریف شیراز با تماس‌ها و پیام‌هایی از مجموعه مدیران شهری این خواسته را داشتند تا برای نامگذاری معبر و محلی به نام شهید سلیمانی، پیشقدم شود.

حیدر اسکندرپور ادامه داد: اعضای شورا هم نظر برای این موضوع بودند و دو فوریت این مهم به دلیل این بود که خواسته مردمی است و حداقل کاری است که می‌توانیم برای این شهید بزرگوار به سرانجام برسانیم.

شهردار شیراز پیشنهاد داد تا تندیس سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی نیز ساخته و در ابتدای بزرگراهی که به نام او مزین خواهد شد، نصب شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code