آوریل 5, 2020

لزوم واکاوی و تبیین فرهنگ شهید سلیمانی

سایت خبری دشتک/فارس رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه برای گرامیداشت سردار دل‌ها نباید تنها به برگزاری مراسم‌های سوم، هفتم، چهلم و یا حتی سالگرد اکتفا کنیم، گفت: باید فرهنگ سلیمانی را واکاوی کنیم و بدانیم که این فرهنگ حاصل فرهنگ انقلابی است که چهار دهه از عمر پر برکت آن می‌گذارد.

دکتر مظاهر بابایی، بعدازظهر دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه در مراسمی که با هدف بزرگداشت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت چهلمین روز شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در جهاددانشگاهی فارس برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی فرزندانی را تربیت کرده است که هر کدام توانستند برای این کشور افتخار بیافرینند.

او با بیان اینکه شهید سلیمانی سرداری بود که بدون درنظر گرفتن جناح و گرایش سیاسی، به همه مردم و نظام اسلامی ایران، صادقانه خدمت کرد، اقشار مختلف مردم ایران را قدردان آن شهید دانست و افزود: مردم در مراسم شهادت، تشییع و بزرگداشت سردار سپهبد شهید سلیمانی ثابت کردند که اگر به آنان صادقانه خدمت کنیم، حتماً قدردان هستند حتی اگر فرسنگ‌ها دورتر از آنان خدمت کنیم و به شهادت برسیم.

بابایی ادامه داد: درسی که سردار سلیمانی به ما داد شاید در هیچ کلاس و مکتب دیگر نتوانیم یاد بگیریم و نباید از این موارد به سادگی عبور کنیم. حاج قاسم سلیمانی شهید شد ولی این شهادت می‌تواند درس خوبی برای غفلت‌زدگان باشد.

وی با بیان اینکه برای گرامیداشت سردار دل‌ها نباید تنها به برگزاری مراسم‌های سوم، هفتم، چهلم و یا حتی سالگرد اکتفا کنیم، گفت: باید فرهنگ سلیمانی را واکاوی کنیم و بدانیم که این فرهنگ حاصل فرهنگ انقلابی است که چهار دهه از عمر پر برکت آن می‌گذارد و در این انقلاب افرادی مانند سلیمانی‌ها بودند که بدون هیچ توقعی کار جهادی کردند و زحمت کشیدند و این‌ها درس‌هایی است که می‌توانیم یاد بگیریم.

بابایی در بخش دیگری از سخنان خود از زحمات جهادگران برای ارتقای این واحد قدردانی و ابراز امیدواری کرد که بتوانیم راه پیشرفت و اعتلا را با همت جهادگران طی کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس اهمیت قدردانی از نعمت امنیت را یادآور شد و گفت: حاصل دو روز ناامنی در استان را مشاهده کردیم که چگونه یکی از ساختمان‌های جهاد دانشگاهی توسط اغتشاشگران به آتش کشیده شد و در این میان افرادی بودند که از جان و زندگی خود گذشتند تا امنیت را دوباره به ما بازگردانند و این برای همه ما درس عبرت است که بدانیم که اگر حتی دو روز امنیت نباشد، چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

وی اظهار کرد: امروز با گذشت دو ماه از قضیه به آتش کشیدن ساختمان آموزشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس، جهادگران با تلاش و همتی که انجام دادند، توانستیم بخش‌هایی از این ساختمان را بازسازی کنیم و به یاری خدا از ۲۶ بهمن‌ماه جاری کلیه بخش‌های این ساختمان به جز سالن آمفی‌تئاتر آن به محل خودشان بازگردانده خواهند شد و امیدواریم که بتوانیم تا پایان سال جاری هم سالن آمفی‌تئاتر این مجموعه را بازسازی و آماده کنیم.

بابایی با تأکید بر اینکه در جهاد دانشگاهی همواره نگاهمان به آینده است، گفت: آینده می‌تواند روشن باشد اگر همت جهادی داشته باشیم و مشکلات را پشت سر بگذاریم تا بتوانیم به قله دست یابیم.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس گفت: امروز درست است که به لحاظ مالی در مضیقه هستیم، ولی همچنان کار و تلاش خود را انجام می‌دهیم و به خدا توکل می‌کنیم تا در هر حرکتی که انجام می‌دهیم، برکتی باشد.

بابایی با تأکید بر اینکه هدف ما در جهاد دانشگاهی فارس دستیابی به قله است، گفت: به تبع در میان این راه مشکلاتی هم داریم و امیدواریم که بتوانیم با روحیه جهادی جهادگران بر این مشکلات فائق آییم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code