آگوست 7, 2020

عارف باید استعفای خود را به شورای سیاستگذاری اعلام می‌کرد

دبیرکل انجمن اسلامی معلمان گفت: عارف باید جلسه شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان را تشکیل می داد و استعفای خود را اعلام می‌کرد.

داوود محمدی در گفت‌وگو با سایت خبری دشتک، در پاسخ به این پرسش که چرا استعفای محمدرضا عارف را به اطلاع شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نرسانده است، اظهار کرد: در این مدت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تعطیل بوده و جلسه‌ای نداشته است و وقتی جلسه‌ای تشکیل نشود، این مسائل هم مطرح نمی شود.

وی ادامه داد: خود عارف می توانست استعفای خود را اعلام کند. او رئیس شورای عالی سیاستگذاری است و باید جلسه این شورا را تشکیل می داد و استعفای خود را مطرح می کرد. البته این حرف‌ها خیلی مهم نیست چون بالاخره استعفای او علنی شد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره اینکه چرا عارف استعفایش را به او اعلام کرده است، خاطرنشان کرد: شورای سیاستگذاری زاییده و دنباله‌رو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است. شورای هماهنگی متشکل از احزاب اصلاح‌طلب است ولی شورای سیاستگذاری ترکیبی از احزاب و شخصیت‌های صاحب نفوذ اصلاح طلب است که در سال 94 با هدف مشارکت در انتخابات ایجاد شد.

محمدی تصریح کرد: بر اساس قانون جدید احزاب، فعالیت انتخاباتی باید در قالب جبهه انجام می شد و بنابراین من در سال گذشته از طرف اصلاح طلبان، مجوز فعالیت جبهه‌ای به نام جبهه اصلاح طلبان ایران را گرفتم و شورای سیاستگذاری در قالب این جبهه فعالیت کرد. اگر این جبهه نبود، شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان هم نمیس توانست فعالیت انتخاباتی کند.

وی در پایان گفت: شاید عارف به دلیل اینکه من مجوز جبهه اصلاح‌طلبان را گرفته ام استعفایش را به من اعلام کرد در حالیکه او رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بوده و باید استعفایش را به همین شورا اعلام می کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code