دانشجویان و ورزشکاران

شهرآورد ایران برای عراقی‌ها هم جذاب است

۲۴ تیر ۱۳۹۷

شهرآورد ایران برای عراقی‌ها هم جذاب است
به گزارش خبرورزشی، بشار رسن هافبک عراقی سرخپوشان نیز مانند سایر بازیکنان، تمرینات سختگیرانه کادر فنی پرسپولیس در اردوی اخیر این تیم در کشور کرواسی و کمپ واراژدین را تجربه کرد. او نیز معتقد است باید به مربیان تیم به خصوص مارکو بدنساز پرسپولیس اعتماد کرد و از این رو، اعتراضی از فشار تمرینات نداشت. با بشار که به خاطر جدایی محسن مسلمان در فصل آینده، قطعاً بازی‌های بیشتری در ترکیب پرسپولیس انجام خواهد داد، گفت‌وگوی کوتاهی انجام دادیم که می‌خوانید.
*در رابطه با اردوی پیش‌فصل صحبت کن. این اردو چطور بود؟
تمرینات برای‌مان واقعاً سخت و طاقت‌فرسا بود. ما تلاش خوبی در این تمرینات داشتیم، اما باور کنید سخت‌ترین اردوی ممکن را پشت سر گذاشتیم. البته نمی‌توانیم اعتراضی داشته باشیم زیرا حضور در چنین اردویی می‌تواند ما را برای یک فصل سخت آماده کند.
*بازیکنان دیگر هم معتقدند اعتراضی به این تمرینات سخت ندارند. چرا این اظهارنظر‌ها را می‌بینیم؟
این تمرینات، بازیکنان را از مصدومیت دور خواهد کرد و همچنین باعث می‌شود تمرکز بیشتری روی بدن‌مان داشته باشیم و در طول فصل، راحت‌تر کار را دنبال کنیم.
*بازی‌های تدارکاتی برای تان چطور پیش رفت؟
انجام ۴ بازی تدارکاتی در اردوی کرواسی نیز، هماهنگی بین اعضای تیم را چند برابر کرد. البته تنها دو بار به برد رسیدیم زیرا بدن بازیکنان هنوز از دوران بدنسازی و فشار زیاد این دوران خارج نشده بود ولی مطمئن هستم اثرات مثبت این اردو را در طول فصل در تیم ما خواهید دید.
*سابقه انجام تمرینات تا این حد سنگین را داشتی؟
من فصل قبل نتوانستم با پرسپولیس به اردوی بدنسازی بروم و در نیم‌فصل هم راهی تیم امید عراق برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان بودم، اما حالا فکر می‌کنم وضعیت بدنی بسیار خوبی دارم و با ادامه تمرینات در روز‌های آینده، بهتر از این هم خواهم شد. تمرین کردن به همراه تیم می‌تواند آمادگی هر بازیکنی را نه فقط از لحاظ بدنی بلکه از نظر روحی نیز بالا ببرد و همین که در تیم و اردو بودیم، می‌توانیم هماهنگی بهتری پیدا کنیم.
*به نظرت سوپرجام به سود پرسپولیس خواهد بود؟
شهرآورد استقلال و پرسپولیس نه تنها برای ایرانی‌ها بلکه برای بخشی از مردم عراق که اخبار فوتبال ایران را دنبال می‌کنند هم جذاب است. فکر می‌کنم پرسپولیس چاره‌ای جز کسب برد ندارد، چون هم تیم بهتری هستیم و هم می‌خواهیم بعد از این دیدار، جشن قهرمانی بگیریم. انگیزه‌های زیادی برای کسب برد در اردوی ما وجود دارد.
*بازیکنان دیگر پرسپولیس در مورد تکرار قهرمانی صحبت می‌کنند. به نظرت این شانس برای تیم وجود دارد که قهرمانی اش را تکرار کند؟
بله حتماً. ما در نیم‌فصل اول محروم از جذب بازیکن هستیم، اما بازیکنان خوب و قدرتمندی در تیم حضور دارند که می‌توانند در همین نیم‌فصل نیز امتیازات خوبی به دست بیاورند. باید چند برابر بیشتر از گذشته توان بگذاریم و تلاش کنیم تا به موفقیت‌های بهتری برسیم. بازی در پرسپولیس واقعاً جذاب است و این هم می‌تواند انگیزه‌های من و سایر بازیکنان را بیشتر کند. در نیم‌فصل دوم نیز بازیکنان جدیدی به تیم اضافه خواهند شد تا قدرت‌مان را افزایش دهند. این‌ها می‌توانند عناصر قهرمانی ما باشند.
* امکان دارد فصل آینده بیشتر از فصل قبل برای پرسپولیس به میدان بروی؟
وظیفه من به عنوان بازیکن، تمرین کردن و رسیدن به بهترین نوع آمادگی است. در پرسپولیس همیشه این‌طور بوده که بازیکنان آماده به میدان رفته‌اند و من هم تلاش می‌کنم یکی از بازیکنان اصلی در ترکیب پرسپولیس باشم. همان‌طور که گفتم، بازی برای پرسپولیس واقعاً هیجان‌انگیز است و من هم انگیزه‌های بیشتری در فصل آینده دارم و امیدوارم مهره مؤثری برای تیمم باشم.