دانشجویان و ورزشکاران

سایت دانشجویان و ورزشکاران – اسامی تیم ملی واترپلو اعلام شد,برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا

۷ مرداد ۱۳۹۷




 تیم ملی واترپلوی ایران زیر نظر الکساندر چیریچ خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا آماده می‌کند. سرمربی واترپلوی ایران بعد از ۵ دوره اردوی بین‌المللی سرانجام نفرات مدنظر خود را انتخاب کرد.

اسامی تیم اعزامی واترپلو به بازی‌های آسیایی به شرح زیر است:

‎امید لطف‌پور،  پیمان اسدى، امیرحسین رهبر، حامد خانبانان، امیرحسین کیهانى، على پیروزخواه، امیر دهدارى، مهدى یزدان‌خواه، سهیل رستمیان، محمد جواد عباسى، ارشیا الماسى، حسین خالدى، شایان قاسمی

سرمربى: الکساندر چیریچ

‎مربى: وحید رضایى

پس از برگزاری مراسم قرعه کشی ورزش‌های تیمی بازی های آسیایی و مشخص شدن حریفان تیم ملی واترپلو ایران، برنامه زمان‌بندی برگزاری این مسابقات نیز مشخص شد. طبق اعلام کمیته برگزاری مسابقات واترپلو بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸، از روز شنبه سوم شهریور ۱۳۹۷ ( ۲۵ آگوست ۲۰۱۸) رقابت‌های گروهی تیم‌های حاضر در این مسابقات آغاز خواهد شد.

طبق برنامه این بازی‌ها تیم ها ابتدا به صورت گروهی به مصاف یکدیگر می‌روند و در دور دوم تیم اول گروه A با تیم چهارم گروه B و تیم دوم گروه A با تیم سوم گروه B  دیدار می کنند. چهار تیم برتر به مرحله نیمه نهایی راه‌ پیدا می‌کنند و سایر تیم ها نیز برای رده بندی پنجم تا هشتم دیدار خواهند کرد. دیدارهای رده بندی و فینال این مسابقات نیز روز شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ (اول سپتامبر ۲۰۱۸) برگزار می‌شود.

هجدهمین دور بازی‌های آسیایی از ۲۷ مرداد تا ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ (۱۸ اگوست الی دوم سپتامبر ۲۰۱۸) در کشور اندونزی برگزار خواهد شد.

گروه‌بندی دور مقدماتی واترپلو بازی‌های آسیایی:

گروه A:
۱-  قزاقستان ۲- سنگاپور ۳- کره جنوبی  ۴-  ایران 

گروهB: 
۱-  عربستان صعودی، ۲- ژاپن ۳- هنگ کنگ ۴- چین  ۵- اندونزی 

جمعه  ۰۲/ ۰۶ /۹۷ ( جلسه پیش از بازی‌ها)

شنبه ۰۳/ ۰۶ /۹۷ روز نخست 

کره‌جنوبی – قزاقستان ساعت ۹:۰۰ گروه A

سنگاپور – ایران ساعت ۱۰:۲۰

گروه A

اندونزی – عربستان ساعت ۱۵:۰۰ گروه B

چین – ژاپن ساعت ۱۶:۲۰

گروه B

یکشنبه ۰۴/ ۰۶ /۹۷ روز دوم 

چین – اندونزی ساعت ۱۴:۳۰ گروه B

هنگ کنگ – عربستان سعودی ساعت ۱۵:۵۰

گروه B

کرهجنوبی – ایران ساعت ۱۷:۱۰

گروه A

دوشنبه ۰۵/ ۰۶ /۹۷ روز سوم 

سنگاپور – قزاقستان ساعت ۱۴:۳۰ گروه A

هنگ‌کنگ – چین ساعت ۱۵:۵۰

گروه B

اندونزی – ژاپن ساعت ۱۷:۱۰

گروه B

سه‌شنبه ۰۶/ ۰۶ /۹۷ روز چهارم 

ژاپن – هنگ‌کنگ ساعت ۱۴:۳۰ گروه B

عربستان  – چین ساعت ۱۵:۵۰

گروه B

قزاقستان – ایران ساعت ۱۷:۱۰

گروه A

چهار‌شنبه ۰۷/ ۰۶ /۹۷ روز پنجم 

کره‌جنوبی – سنگاپور ساعت ۱۴:۳۰ گروه A

ژاپن – عربستان ساعت ۱۵:۵۰

گروه B

اندونزی – هنگ‌کنگ ساعت ۱۷:۱۰