آوریل 2, 2020

راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری برای پایش آسیب‌های اجتماعی در شیراز

سایت خبری دشتک/فارس معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با تاکید بر لزوم کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت همه دستگاه‌ها گفت: هفت دفتر تسهیل‌گری در حاشیه شیراز برای رصد و پایش آسیب‌های اجتماعی راه‌اندازی شده است.

سیداحمد احمدی‌زاده در کنفرانس تخصصی حقوق کودک در شیراز با بیان اینکه بر اساس دستور مقام معظم رهبری همه دستگاه‌ها موظف به همکاری در کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند، اظهار کرد: بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب باید کار فوق‌العاده در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شود.

به گزارش سایت خبری دشتک به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، او با اشاره به این که اتفاقات خوبی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکنون انجام شده است، ادامه داد: واگذاری خیلی امور به سازمان‌های مردم نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی اتفاق بسیار خوبی بوده است و با توجه به این که در فارس حدود یک هزار سمن داریم، بهره گیری از این ظرفیت بسیار بالا برای پیشگیری و رفع آسیب‌های اجتماعی مورد توجه قرار داشته است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس به حضور خیرین بزرگ و پیشرو در این استان اشاره کرد و گفت: اگر حقوق کودکان به خوبی تبیین شود، می‌توانیم از ظرفیت خیرین هم در این حوزه استفاده کنیم.

احمدی‌زاده با بیان اینکه فضای مجازی موضوع جدیدی است که در حوزه آسیب‌های اجتماعی باید تدابیری برای آن اندیشیده شود، افزود: بارگذاری تصاویر کودکان و انواع بازی‌هایی رایانه‌ای که بدون محدودیت سنی در اختیار کودکان قرار می‌گیرد از جمله موارد آسیب زا در فضای مجازی است و با وجود این که در کشورهای غربی محدودیت سنی برای حضور کودکان تعیین شده است  ولی در کشور ما کودکان به همه اطلاعات فضای مجازی دسترسی دارند که بسیار آسیب زا است و بخشی از پرونده‌های فضای مجازی مربوط به این موضوعات است.

او با تاکید بر این که آموزش در حوزه آسیب‌های اجتماعی را باید جدی بگیریم، گفت: آموزش و پرورش به عنوان ظرفیتی بزرگ و کارشناسی در زمینه گسترش آموزش‌های مرتبط با آسیب‌های اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code