دانشجویان و ورزشکاران

دانشجویان و ورزشکاران | رپورتاژ: هشدار برای جراحی زیبایی شکم

۴ مرداد ۱۳۹۷

تلگرام

افرادی چاق زیادی هستند، که به خاطر داشتن شکم بزرگ که می‌تواند ناشی از ژنتیک، الگوی غذایی نامناسب و یا پرخوری باشد، رژیم‌های متعدد و فعالیت بدنی و ورزشی را تجربه کرده‌اند اما طی مدت طولانی به نتیجه نرسیده‌اند بنابراین دنبال یکی از روش‌های کوچک کردن شکم، از بین بردن چربی اضافه و داشتن اندامی زیبا و متناسب یعنی جراحی زیبایی شکم می‌روند.

جراحی زیبایی شکم چه شرایطی دارد؟

در کشور انگلستان هر ساله هزاران انگلیسی مورد جراحی زیبایی شکم قرار می‌گیرند. با جراحی زیبایی شکم چربی و پوست اضافه برداشته خواهد شد و عضلات شکم بیمار در موقعیت جدیدی قرار می‌گیرند .

توصیه می‌شود افرادی که بالای هجده سال هستند، جراحی زیبایی شکم انجام دهند. این نوع جراحی برای خانم‌هایی که باردار بوده‌اند و شکمی افتاده و آویزان دارند، مناسب است .

برای آقایانی که می‌خواهند مورد عمل جراحی زیبایی شکم قرار بگیرند، توصیه می شود که تا حد امکان وزن خود را کم کنند و سپس مورد جراحی زیبایی شکم قرار بگیرند.

برای خانم‌ها نیز توصیه می‌شود اگر قصد دارید باردار شوید عمل را به بعد از زایمان موکول کنید چرا که بعد از زایمان شکم دوباره حالت اولیه خود را بدست می‌آورد، البته لازم به ذکر است ترک های شکم از بین نخواهد رفت.

توصیه‌های لازم برای جراحی زیبایی شکم

به بیماران توصیه می‌شود از مصرف دخانیات قبل از جراحی زیبایی شکم به شدت خودداری کنند چون ممکن است عوارض بعد از عمل را دوچندان کند.

بر اساس تحقیقاتی که در کشور انگلیس انجام شده است از هر ۵ نفری که تحت عمل جراحی زیبای شکم قرار می‌گیرند یک نفر از آن‌ها دچار عفونت شدید می‌شود. می‌توان گفت در جراحی زیبایی شکم به دلیل برداشتن پوست و چربی که در شکم وجود دارد باعث می‌شود که زخم‌ها دیر ترمیم یابند که ممکن است منجر به عفونت شدید در بیمار گردد.

مطالعات نشان می‌دهد که هر چه فرد مورد جراحی زیبایی شکم چاق‌تر باشد و شکم بزرگتری داشته باشد احتمال عفونت او بیشتر خواهد بود.

بر اساس تحقیق محققان به روی ۴۵۰ بیمار که مورد جراحی زیبایی شکم قرار گرفته‌اند؛ به این نتیجه رسیدند؛ افرادی که بعد از کم کردن و کاهش وزن مورد جراحی زیبایی شکم و صاف کردن شکم قرار گرفته‌اند تنها ۲۰ درصد این افراد مورد عارضه قرار گرفته‌اند و افرادی که وزن بیشتری را از دست داده بودند ۲ برابر بیشتر دچار عارضه شده‌اند .

ضعف زخم‌ها در جراحی زیبایی شکم، عفونت و باز شدن زخم‌‌ها درافرادی که وزن زیادی از دست داده‌اند به میزان قابل توجه می‌باش،  البته یکی از دلایل آن می‌تواند کمبود مواد مغذی و تغییرات در پوست افراد باشد.