جولای 4, 2020

خسارت 3800 میلیارد تومانی کرونا به رسته های شغلی در استان کرمان

سایت خبری دشتک/کرمان مدیرکل امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: حدود 3 هزار و 800 میلیارد تومان میزان خسارات ناشی از کرونا به رسته‌های شغلی شامل کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت، اصناف، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، صنایع دستی و گردشگری و … در استان کرمان است.

به گزارش سایت خبری دشتک، “رضا سنجری” عصر امروز سه شنبه در جلسه پساکرونا در استانداری کرمان اظهار کرد: حدود 3 هزار و 800 میلیارد تومان میزان خسارات ناشی از کرونا به رسته‌های شغلی شامل کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت، اصناف، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، صنایع دستی و گردشگری و … در استان کرمان است که این گزارش به وزارت کشور ارسال شده است.

وی ادامه داد: در سامانه کارا لینکی به عنوان خسارات کرونا اضافه شده تا 14 رسته اصناف در این قسمت میزان خسارات خود را وارد کرده و به ازای هر کارگر درخواست دریافت تسهیلات 12 تا 16 میلیون تومانی با نرخ 12 درصد بدهند.

به گزارش سایت خبری دشتک، “محمدجواد فدایی” استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: 14 رسته شغلی می‌توانند در سامانه کارا درخواست وام 12 تا 16 میلیون تومانی به ازای هر کارگر بدهند به شرط اینکه تعدیل نیرو نکرده باشند.

همچنین دکتر”محمدصادق بصیری” معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ستاد پساکرونا در استان کرمان پیش از کشور تشکیل شد، گفت: سامانه رزمایش کریمان برای شناسایی افراد نیازمند توسط کمیته امداد طراحی شده و همچنین سامانه سخا نیز برای این مهم طراحی شده که باید مشخص شود کدام سامانه مورد استفاده قرار بگیرد تا از موازی‌کاری جلوگیری شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code