فوریه 23, 2020

خسارت 33 میلیارد تومانی بارندگی به تاسیسات آب در فارس

سایت خبری دشتک/فارس معاون شرکت آبفای استان فارس اعلام کرد که بارندگی‌های اخیر بیش از 33 میلیارد تومان به تاسیسات آبرسانی در نقاط جنوبی استان فارس آسیب زد.

ایوب ملکوتی دوشنبه 9 دی در جمع خبرنگاران گفت: در پی وقوع بارندگی های اخیر خسارت شدیدی به تاسیسات آبرسانی شهرهای جنوبی استان فارس وارد شده بود که با اقدامات به موقع در کمترین زمان ممکن، آبرسانی به شهروندان به روال عادی بازگشت.

معاون بهره برداری شرکت آبفا استان فارس ادامه داد: در پی وقوع بارندگی های اخیر در برخی از شهر های جنوبی استان نظیر لامرد، اشکنان، گله دار، جهرم، اهل، جویم، مهر، وراوی، قیر، افزر، فدامی، فسا، حاجی آباد، گراش و … شاهد حجم زیاد بارندگی و وارد شدن خساراتی به شبکه‌ها و خطوط آبرسانی بودیم.

او با اشاره به اینکه خط آبرسانی محرم و تعدادی از چاه‌های آب و جاده‌های دسترسی و تاسیسات سرچاهی به دلیل حجم بارندگی 120 میلیمتری حجم بارندگی آسیب دید، گفت: در بعضی از این نقاط شرکت آبفا با هدف استمرار آبرسانی و کاهش اثرات ناشی از سیل با استفاده از تاسیسات موقت، مخازن ذخیره آب و… در کمترین زمان ممکن اقدام به مدیریت بحران و ارائه خدمات کرد.

ملکوتی با بیان اینکه اکنون آبرسانی در نقاط اعلام شده شرایط عادی را دارد، گفت: با توجه به ارزیابی کارشناسان مبلغ خسارت وارد شده به تاسیسات آبرسانی این شهرها حدود 33 میلیارد ریال برآورد شده است.

معاون شرکت آبفای استان فارس بر لزوم تخصیص منابع مالی مورد نیاز برای بازسازی و ترمیم هرچه سریعتر تاسیسات آسیب دیده و بازگرداندن آنها به چرخه خدمت رسانی تاکید کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code