دانشجویان و ورزشکاران

حسن یزدانی گام نخست را طوفانی شروع کرد

۲۸ مرداد ۱۳۹۷

به گزارش خبرورزشی، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ که در جاکارتا پایتخت اندونزی در حال برگزاری است، حسن یزدانی دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل حریفی از کشور میزبان در مدت زمان ۴۴ ثانیه با نتیجه ده بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. یزدانی در دومین مبارزه مقابل برنده کشتی‌گیران کامبوج و هند به روی تشک می‌رود.
در وزن ۵۷ کیلوگرم که ۱۸ نفر حضور دارند رضا اطری دارنده مدال برنز آسیا پس از استراحت در دور نخست مقابل نماینده کشور نپال در یک مبارزه آسان در مدت زمان ۲ دقیقه با نتیجه ده بر صفر پیروز شد. اطری در دومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ساندیپ تومار قهرمان آسیا از هند رفت و در پایان با نتیجه ۱۵ بر ۹ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.
اطری در این مبارزه ابتدا ۶ بر صفر از حریف پیش افتاد، اما در ادامه کشتی‌گیر هندی کار را به تساوی کشاند، اما در نهایت اطری این مبارزه را به سختی با نتیجه ۱۵ بر ۹ به پایان رساند.   
اطری برای رسیدن به فینال باید از سد بخبایار اردنبات دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از مغولستان برود.
در ادامه رقابت‌های روز نخست علیرضا کریمی در وزن ۸۶ کیلوگرم تا دقایقی دیگر به مصاف رقبای خود خواهد رفت.
پیش از این مصطفی حسین‌خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم با کسب دو پیروزی راهی یک چهارم نهایی شد.
مهران نصیری نیز در وزن ۶۵ کیلوگرم در دور نخست مقابل حریفی از چین ناباورانه شکست خورد و برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها به کار خود ادامه بدهد باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد.
 پرویز هادی در سنگین وزن آخرین آزادکار ایران در این رقابت‌هاست که فردا (دوشنبه) به مصاف رقبای خود خواهد رفت.