جولای 4, 2020

جدیت در نظارت و قانونگذاری شاخص‌ترین نقطه قوت مجلس دهم بود

سایت خبری دشتک/فارس نماینده مردم شیراز در مجلس دهم گفت: نمایندگان مجلس دهم در بعد قانونگذاری و نظارت به جدیت ورود کردند و این مهم مهمترین شاخصه و نقطه قوت این دوره از مجلس شورای اسلامی بود.

علی اکبری در گفت‌وگو با سایت خبری دشتک، بیان کرد: اگرچه برخی از دستگاه‌ها مانند صدا وسیما از همان ابتدای آغاز به کار مجلس دهم تعمدا شروع به تخریب کردند اما این مجلس تمام تلاش خود را برای کارآیی قوانین به کار بست.

او با بیان اینکه در مجلس دهم شاهد تلاش نمایندگان برای برقراری ارتباطی سازنده با دولت به دور از جدال‌های سیاسی بودیم، افزود: در این دور از مجلس ۲۰۰ قانون به تصویب رسید که بسیاری از آنها در راستای برنامه توسعه کشور بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی تصویب قوانینی چون حذف سود مرکب بانکی که پس از ماهها تلاش بالاخره با اصلاحاتی به تصویب رسید و یا ارائه تسهیلات ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه به دستور رهبری برای مناطق روستایی، مرزی، کمتر برخوردار و …راا ز مهمترین قوانین کارامدی عنوان کرد که در مجلس دهم به نتیجه رسید.

اکبری خاطرنشان کرد: در مجلس دهم برای نخستین بار بیشترین اعتبار به دستگاه‌های نظامی و انتظامی اختصاص داده شد.

او همچنین لایجه FATF را از جمله مواردی برشمرد که در روی میز کار مجلس دهم قرار گرفت اما به دلیل اختلافات بین دستگاهی به تصویب نرسید و ابراز امیدواری کرد که در مجلس یازدهم به نتیجه برسد.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم یادآور شد: در کنار شاخصه‌های قابل دفاع مجلس دهم، مواردی هم وجود داشت که مورد انتظار جامعه بود اما متاسفانه در این دور از مجلس کاری از پیش نبرد مانند موضوع بیکاری که البته خود به عوامل متعددی برمی‌گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code