جولای 4, 2020

ثبت ۱۰۸ هزار سند در سامانه الکترونیک دفاتر اسناد رسمی فارس

سایت خبری دشتک/فارس مدیرکل ثبت فارس با اشاره به تنظیم و ثبت تعداد ۱۰۷ هزار و ۷۲۹ سند در دفاتر اسناد رسمی استان از ابتدای امسال تاکنون، گفت: از این تعداد سند تنظیمی، نزدیک به از ۵۷ هزار فقره تنظیم وکالت و ۲۲ هزار فقره بیع قطعی در این دفاتر ثبت شده است.

سید مهدی هاشمی پنج‌شنبه ۸ خرداد در گفت و گو با خبرنگاران به نقش حائز اهمیت و لزوم مشارکت و نقش آفرینی دفاتر اسناد رسمی در نیل به اهداف سازمانی اشاره و خاطرنشان کرد: نقش ارزشمند این دفاتر در همسویی با ادارات ثبت برای تسهیل و تسریع خدمات رسانی به جامعه لزوم تبیین جایگاه و اهمیت دفاتر اسناد رسمی را توجیه می‌کند.

او افزود: اهمیت ثبت رسمی و تأکیدات مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی برنامه ششم توسعه در این راستا بر جایگاه والای دفاتر اسناد رسمی صحه گذار بوده و با توجه به نقش تثبیت کنندگی نقل و انتقالات و عقود توسط سران دفاتر تعامل سازنده ادارات ثبت اسناد و املاک با این دفاتر در راستای خدمات رسانی هر چه مطلوب تر به جامعه ضروری است.

هاشمی عنوان کرد: همواره ارتقای امنیت حقوقی جامعه در حوزه ثبت اسناد و املاک و تثبیت مالکیت‌های اشخاص را مهم ترین اصل دانسته و بر همین اساس از ظرفیت‌های موجود برای نیل به این اهداف و ارتقای اعتماد عمومی حداکثر تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

مدیرکل ثبت فارس همچنین از  ثبت بالغ بر ۲۱ هزار و ۴۰۰ شرکت تجاری و مؤسسه از ابتدای راه‌اندازی سامانه جامع ثبت شرکت‌ها در این استان خبر داد.

هاشمی با بیان اینکه هدف غایی سامانه جامع ثبت شرکت‌ها صیانت از حقوق متقاضیان و سرعت بخشی به امور مربوطه بوده است، گفت: در این سال‌ها به مدد بهره گیری از این سامانه شاهد شفاف سازی فرایندهای ثبت شرکت هستیم.

او افزود: از ابتدای راه‌اندازی سامانه جامع ثبت شرکتها در فارس تا کنون تعداد ۲۱ هزار و ۴۰۶ شرکت و مؤسسه در این استان به ثبت رسیده که از این تعداد، ۱۸ هزار و ۲۸۸ شرکت تجاری و تعداد ۳ هزار و ۱۱۸ مؤسسه غیرتجاری است.

هاشمی همچنین با اشاره به صدور تعداد ۲۴ هزار و ۸۰۷ سند مالکیت کاداستری از ابتدای امسال تاکنون در فارس، بیان کرد: با هدف پیشبرد سیاست‌های مصوب سازمانی تسریع فرایند تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای به کاداستری را در دستور کار قرار دادیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code