جولای 4, 2020

توزیع 14 هزار بسته معیشتی در کازرون به نیت 14 هزار شهید کازرونی

سایت خبری دشتک/فارس خطیب نماز جمعه شهرستان کازرون در استان فارس، رزمایش مواسات و همدلی را موجب پررنگ‌تر شدن فرهنگ‌سازی جهت دستگیری و کمک مؤمنانانه دانست و افزود: ارگان‌ها و خیرین که از قبل نیمه شعبان مشغول خدمت رسانی و کمک به مردم بودند، با فرمایش مقام معظم رهبری و آغاز رزمایش روند کمک رسانی خود را شتاب زیادی بخشیدند به حدی که می‌توان گفت در منطقه کازرون روند کمک‌ها در ماه مبارک رمضان 10 برابر قبل شده است و این رویه همچنان ادامه دارد.

حجت‌الاسلام محمد صباحی، تاکید کرد: با فرمایش مقام معظم رهبری جهت ورود ائمه جمعه به عنوان رییس قرارگاه‌ها، رزمایش مواسات و همدلی میان همه مردم عمومیت پیدا کرد و فعالیت‌های کمک‌سانی مورد اقبال عمومی قرار گرفت. شاید اگر ورود امام جمعه جهت مدیریت قرارگاه نبود، هر دستگاهی به تنهایی نمی‌توانست حمایت و یاری نیازمندان را به نحو احسن انجام دهد.
به گزارش سایت خبری دشتک، وی با تشریح اقدامات انجام گرفته در کازرون گفت: از قبل از شروع رزمایش، جوانان کازرون مشغول تهیه دستکش و ماسک و مواد ضدعفونی کننده بودند و همگی منتظر تغییر فضای کمک‌رسانی و گروههای مردمی آماده شتاب بودند.
وی تاکید کرد: در منطقه کازرون کار اصلی را جوانان انجام دادند و از قبل از ماه مبارک رمضان و شرایط خاص کرونایی جوانان در سطح شهر و در فضای مجازی کمک ‌و خدمت به مردم را شروع کردند لذا ما یک بستر آماده داشتیم و بحمدالله توانستیم تاکنون حجم وسیعی از بسته‌های معیشتی و غذایی را بین نیازمندان توزیع کنیم و مدنظر داریم به تعداد ۱۴ هزار شهید شهرستان کازرون، تا سقف 14 هزار بسته این کمک‌ها را ادامه دهیم.
خطیب نماز جمعه کازرون در ادامه افزود: جهت ایجاد یک بانک اطلاعاتی مشخص و مدیریت مناسب کمک ها در راستای محله محوری با ائمه جماعات و پایگاه‌های مساجد هر محله جلسات و دیدار روزانه داریم و لیست‌های افراد نیازمند و اقشار آسیب دیده از کرونا در هر محله و بخش را با کمک کمیته امداد، خیرین و گروه های جهادی روزانه به روزرسانی می‌شود.
امام جمعه کازرون تصریح کرد: رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه باید تا عید فطر با همین روند ادامه داشته باشد تا بتوان به نحو احسن کمک‌ رسانی به مردم منطقه و توزیع بسته‌های معیشتی، کمک‌های نقدی و غیرنقدی را ادامه داد.  
حجت الاسلام صباحی در پایان گفت: این رزمایش شاهد اتفاقات و لحظات زیبای فراوانی بودیم از جمله اینکه در یک مورد تعدادی از مددجویان کمیته امداد منطقه که خود از اقشار ضعیف و نیازمند هستند، وارد میدان شدند و به دیگران کمک‌رسانی کردند که خاطره خوشی را رقم زد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code