آوریل 5, 2020

ترمه تراول؛ ایران را از نگاهی دیگر ببینید

سایت خبری دشتک/فارس ترمه تراول از استارتاپ‌های ایرانی با حوزه فعالیت بین‌المللی محسوب می‌شود که در زمینه مدیریت تورهای گردشگری ایران فعالیت می‌کند. این استارتاپ کار خود را از سال ۱۳۹۸ شروع کرد. گروه ترمه تراول، ساختن تجربه‌ای جدید از سفر به ایران را به‌عنوان هدف و تمرکز خود تعریف می‌کند و سعی دارد تا برخی از بزرگ‌ترین چالش‌های موجود بر سر راه گردشگران را در سفر به ایران، بردارد.

گردشگرانی که تصمیم به سفر به ایران دارند، عموما به‌خاطر تبلیغات منفی رسانه‌ای، نگرانی‌هایی را تجربه می‌کنند. مشکل اصلی آن‌ها، عدم شناخت کافی از شرایط سفر، امنیت، سفرهای داخلی بین شهرها و حتی ساختار فرهنگی ایران است. ترمه تراول در بخش‌هایی از وب‌سایت خود، اطلاع‌رسانی و تولید محتوای اختصاصی پیرامون فرهنگ، تاریخ و جذابیت‌های توریستی ایران را انجام می‌دهد. درواقع همین تولید محتوا بخش اصلی فعالیت‌های جذب گردشگر و راهنمایی آن‌ها را در ترمه تراول انجام می‌دهد.

یکی از خدمات اصلی ترمه تراول(Termeh Travel)، فراهم کردن ویزا سفر به ایران (Iran Visa) برای گردشگران است که با همکاری سازمان‌های قانون‌گذار و شرکت‌های باتجربه فعال در صنعت گردشگری انجام می‌شود. ترمه تراول اولین مانعی را از سر راه گردشگران بر می‌دارد که عموما به‌عنوان یکی از اولین نگرانی‌ها در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد. گردشگران با مراجعه به وب‌سایت ترمه تراول، اطلاعات شخصی خود را وارد می‌کنند و تیم عملیاتی استارتاپ، بقیه مراحل اخذ مجوز و هماهنگ‌های دیگر را تا پیش از زمان آن‌ها انجام می‌دهد.

ترمه تراول سعی دارد تا با طراحی و برنامه‌ریزی تورهایی به‌صورت پکیج (Iran Tour Package)، به‌نوعی سفر گردشگران علاقه‌مند را به ایران تسهیل کند. پکیج‌ها عموما پس از مصاحبه شخصی با گردشگران طراحی می‌شوند و سعی شده است تا ترکیبی از انواع جاذبه‌های گردشگری کشور بسته به زمان و هزینه مورد نظر مخاطب، در آن‌ها گنجانده شود. به‌علاوه پکیج‌های آماده‌ای نیز در سرویس‌های ترمه تراول دیده می‌شود که انتخاب را برای گردشگران آسان‌تر می‌کند.

تورهای پکیجی ترمه تراول، شهرهای اصلی مقصد گردشگری در ایران همچون اصفهان، شیراز، یزد، کاشان و تهران را پوشش می‌دهد. به‌علاوه بخشی از خدمات نیز به تورهای رایگان اختصاص دارد که نقش مهمی در جذب گردشگران ایفا می‌کنند. این تورها به‌صورت سفرهای یک‌روزه داخل شهری برگزار می‌شوند.

تورهای طبیعت‌گردی، بخش دیگری از خدمات گردشگری ترمه تراول هستند که جاذبه‌های طبیعی ایران را به‌عنوان هدف اصلی سفر در نظر می‌گیرند. کویرهای لوت و ورزنه و پیست اسکی توچال، از مقاصد اصلی هستند که درحال حاضر در بخش تورهای طبیعت‌گردی ترمه تراول در دست‌رس کاربران قرار دارند.

از خدمات اصلی ترمه تراول برای گردشگران، می‌توان به هماهنگی سرویس‌های حمل‌ونقل داخلی بین شهرهای ایران اشاره کرد که نگرانی آن‌ها را از سفرهای داخلی از بین می‌برد. ترمه تراول بسته به زمان تور و هزینه مورد نظر مشتری، سفر داخلی با قطار، اتوبوس یا هواپیما را برای گردشگر تنظیم می‌کند. به‌علاوه امکان اجاره خودرو نیز در سرویس‌های این استارتاپ در نظر گرفته شده است.

مدل کسب‌وکاری ترمه تراول که کسب درآمد از گردشگران خارجی را به‌عنوان جریان اصلی خود در نظر گرفته است، مزایای زیادی را برای اکوسیستم گردشگری ایران به‌همراه دارد. به‌عنوان اولین مزیت می‌توان ارزآوری را مثال زد که در شرایط اقتصادی کنونی،‌ یکی از منابع پرسود درآمدی محسوب می‌شود. به‌علاوه تولید محتوای حرفه‌ای درباره ایران و جاذبه‌های گردشگری، علاوه بر جذب کاربر برای ترمه تراول،‌ نقش فرهنگ‌سازی بین‌المللی را نیز ایفا می‌کند که تأثیر آن، بسیار گسترده‌تر خواهد بود. ازطرفی انتشار تجربه گردشگران مشتری این استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی،‌ به‌نوعی نقش تبلیغات و فرهنگ‌سازی را با کمترین هزینه برای ایران انجام می‌دهد.

انتهای رپرتاژ آگهی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code