می 26, 2020

تاکنون ۲.۵ میلیون ماسک در فارس توزیع شده است

سایت خبری دشتک/فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس و افزایش نیاز به اقلام بهداشتی، بالغ بر ۲.۵ میلیون ماسک بهداشتی بین داروخانه‌ها و مراکز تامین اقلام بهداشتی فارس توزیع شده است.

دکتر مهرزاد لطفی شنبه ۱۶ فروردین در گفت و گو با خبرنگاران و با یادآوری اینکه از اسفندماه سال قبل و با شیوع کروناویروس، موضوع تجهیز و فعالسازی ۲ کارگاه تولید ماسک بهداشتی در دستور کار علوم پزشکی شیراز قرار گرفت، گفت: در این ۲ کارگاه بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد ماسک تولید شده که حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار عدد از آنها سه لایه و یک میلیون نیز ۵ لایه بوده است.

لطفی با بیان اینکه حدود یک میلیون ماسک تولید شده در این پروسه، در اختیار داروخانه‌ها قرار گرفته است، گفت: حدود ۵۰۰ هزار عدد ماسک در سازمان‌ها، شرکت‌ها و دوایر خدمات رسانی دولتی و خصوصی فارس و بقیه بین مراکز بهداشتی و درمانی اعم از دولتی و خصوصی توزیع شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حدود ۸۰۰ هزار ماسک برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فارس ارسال کرده است، گفت: از اقدامات مهم ستاد مقابله با کروناویروس در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نظارت مستمر بر نحوه توزیع ماسک در داروخانه ها و دیگر بخش ها بوده که به صورت شبانه روزی انجام شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code