دانشجویان و ورزشکاران

برای داخل زمین بازیکن خریده‌اند یا کلینیک باشگاه؟

۸ شهریور ۱۳۹۷

برای داخل زمین بازیکن خریده‌اند یا کلینیک باشگاه؟
به گزارش خبرورزشی، صمد مرفاوی در مقام بازیکن یکی از پرافتخارترین‌های استقلال محسوب می‌شود. از قهرمانی و نایب‌قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا و گلزنی در جدال نهایی گرفته تا فتح لیگ آزادگان. جام‌حذفی و جام باشگاه‌های تهران همه از افتخارات آقاصمد است. مرفاوی دیروز به شدت از ناکامی استقلال مقابل السد ناراحت بود و به همین خاطر انتقاداتش از مدیریت این باشگاه رنگ و بوی بسیار تندی گرفت.
استقلال زور بردن ندارد
تعارف را کنار بگذاریم. استقلال زور بردن ندارد و این مسئله در نتایج تیم هویداست. با احتساب جدال با السد، در این فصل ۶ بازی کرده‌ایم که حاصل آن ۳ مساوی، ۲ باخت و فقط یک برد بوده و بس. این یعنی آنکه یک جای کار ایراد دارد. ضعف‌های تاکتیکی تیم ترمیم شده است. بین خطوط هافبک و حمله هیچ ارتباطی وجود ندارد. شما به بازی فرشید باقری مقابل السد نگاه کنید. برایش احترام زیادی قائلم، اما ببینید دوشنبه‌شب چقدر توپ لو داد؟ استقلال اصلاً طراوت لازم را در بازی‌هایش ندارد.
کت و شلوار برای قرارداد‌های شبانه
استقلال در پایان فصل گذشته چند مهره مهم را از دست داد، اما آقایان نشسته و دست روی دست گذاشته بودند تا این دو نفر برگردند. در همین اوصاف آن‌ها برنگشته و امید ابراهیمی و مجید حسینی هم رفتند. نقل و انتقالات ما ضعیف بود. واقعاً برایم سؤال است که چرا با امثال امید ابراهیمی قرارداد یک‌ساله می‌بستند؟ استقلال تیم بزرگی است و بازیکن باید افتخار کند که پیراهنش را می‌پوشد.
اینجا، جای قرارداد‌های یک‌ساله نیست. چرا مدیران باشگاه مردم را هر سال در استرس قرار می‌دهند؟ آقایان روز را ول می‌کردند و شب‌ها قرارداد می‌بستند. تازه برای هر قرارداد هم یک کت و شلوار جدید می‌پوشیدند و جلوی دوربین می‌ایستادند.
بازیکن برای زمین چمن یا کلینیک؟
اصلاً فرض کنید پیشکسوت و سرمربی استقلال نیستم. من به عنوان یک هوادار این حق را دارم که بدانم چرا تیم محبوبم بازیکنی خریده که مصدوم بوده و کارش را به جای زمین چمن از کلینیک باشگاه شروع کرده است؟ مگر چنین چیزی ممکن است؟
مردم را سر کار نگذارید
آقایان ۳ ماه برای نگه داشتن تیام وقت گذاشتند و بعداً که او نیامد، می‌گویند به فیفا شکایت می‌کنیم. بابا طرف حرفه‌ای است و کلی وکیل و مدیر برنامه دارد. او که نمی‌آید چنین اشتباه فاحشی انجام بدهد. نمی‌دانم چرا در ماجرای تیام این‌قدر هواداران و مردم را سر کار می‌گذارند و مدعی‌اند او را محروم می‌کنند. قبول کنیم استقلال ۳ ماه قبل به خاطر ناکامی در نقل و انتقالات به السد باخت.
خارجی‌های استقلال هیچ کمکی نکرده‌اند
خارجی‌های استقلال هیچ کمکی به استقلال نکرده‌اند. مارکوس نیومایر که فقط ضربه کاشته می‌زند و الحاجی گرو هم اصلاً در محوطه جریمه پیدایش نمی‌شود. او فقط مشغول دعوا کردن با بازیکنان حریف است. آن‌ها باید کمک‌حال ما باشند، اما تاکنون نبوده‌اند.
شفر باید جوابگو باشد
هرگز به آقای شفر بی‌احترامی نمی‌کنم و امیدوارم در بازی برگشت موفق باشد، چون موفقیت شفر یعنی شادی همه ما، ولی ایشان باید در چنین مواقع بحرانی هنرش را نشان بدهد و البته در عین حال پاسخگوی نتایجی که استقلال می‌گیرد هم باشد.