جولای 2, 2020

برآیند تمام فعالیت‌ها باید رفاه مردم باشد

سایت خبری دشتک/فارس استاندار فارس با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی اگرچه تسهیل زندگی را به دنبال دارد اما در زمان اجرا دشواری‌هایی را برای مردم به دنبال دارد، تاکید کرد که برآیند فعالیت تمام دستگاه‌ها باید بهبود رفاه مردم باشد.

عنایت‌الله رحیمی عصر یکشنبه ۸ تیر در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های سه گانه شهرداری شیراز، گفت: برآیند تمام فعالیت‌ها و اقدامات دستگاه‌های مختلف و انجام وظایف محوله باید بهبود زندگی مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف شهرداری‌ها خصوصا در کلانشهرها، تسهیل و ایمن سازی عبور و مرور، خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه‌ها تسهیل تردد سواره در محدوده شمالغرب به جنوب غرب و جنوب شیراز خواهد بود.

استاندار فارس پروژه‌های عمرانی که منجر به تسهیل یا کاهش تردد می‌شود را پروژه‌های سبز ترافیکی دانست و اضافه کرد که این پروژه‌ها به نوعی کاهش مصرف انرژی و صرف زمان را به دنبال دارد که به نوعی کمک کننده محیط زیست محسوب می‌شود.

رحیمی لزوم بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها را یادآور شد و با ابراز امیدواری نسبت به استفاده شهرداری از تمام ظرفیت‌های قانونگذاری در سطوح ملی و محلی، نخبگان و سرمایه گذاران برای توسعه شیراز، خاطرنشان کرد: باید هرچه بیشتر بروکراسی اداری را در مجموعه شهرداری کاهش داد تا زمینه برای جذب هرچه بیشتر سرمایه گذار، مسیر توسعه هموارتر شود.

استاندار فارس با اشاره به هزینه هزار میلیارد تومانی طرح‌های افتتاح شده شهرداری و ضمن یادآوری اینکه بخشی از این هزینه مربوط به تملک‌های مورد مسیر بوده است، در اولویت قراردادن اجرای طرح‌های توریستی، تجاری، ورزشی و تفریحی را به عنوان طرح‌های سودآور برای تسهیل روند توسعه متوازن شهری و ارتقاء رفاه شهروندان، مورد تاکید قرار داد.

به گزارش سایت خبری دشتک، عصر یکشنبه ۸ تیرماه، سه پروژه عمرانی حوزه ترافیک شهری در شیراز افتتاح شد؛ ارزش این پروژه‌ها که شامل فاز یک تقاطع غیرهمسطح بهمن بیگی، فاز دوم تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی و بزرگراه مهندسین بود، هزار میلیارد تومان اعلام شده است.

بخش قابل توجهی از این هزینه هزار میلیارد تومانی، برای تملک املاک و آزادسازی مسیر اجرای این پروژه‌ها هزینه شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code