فوریه 23, 2020

بازدید معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضاییه از گروه خودرو سازی سایپا

محمد حسین فروزان مهر معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی و نماینده قوه قضاییه در کمیته موضوع ماده (۱۲) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور پیرو دعوت سلیمانی مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا برای رفع موانع تولید از این گروه خودرو سازی بازدید کرد.

به گزارش سایت خبری دشتک به نقل از قوه قضاییه، فروزان مهر در این بازدید فروزان مهر ضمن گرامیداشت ۹ دی گفت: بخش خودروسازی یکی از بخش‌های مهم صنعت کشور است که به لحاظ پیچیدگی و تنوع محصولات این صنعت پیشقراول توسعه صنعتی کشور است از آنجائیکه این بخش تعامل گسترده‌ای را با سایر بخش‌ها دارد میتواند یکی از بهترین پیشران‌های توسعه صنعتی کشور باشد و سهم بالایی را در حوزه عدالت و رفاه اجتماعی و همچنین اقتدار و کارآمدی کشور داشته و تقویت کند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم تدوین استراتژی توسعه صنعت خودروسازی و سیاستگذاری صحیح در این بخش از صنعت کشور گفت: گروه خودروسازی سایپا از طریق تکمیل زنجیره تولید از طراحی تا ساخت انتقال دانش فنی به کشور و به کارگیری فناوری‌های جدید علی الخصوص سازگاری با محیط زیست می‌بایست پتانسیل‌های بالقوه کشور را به کار گیرد و در این راستا گروه خودروسازی سایپا می‌تواند در تجاری سازی ایده‌ها پیشتاز باشد.

فروزان مهر در خصوص لزوم کاهش هزینه‌های تمام شده خودرو‌های تولیدی و منطقی نمودن هزینه‌ها توام با کیفیت مناسب تاکید کرد: نگاه رویکرد ساخت داخل به صنعت خودروسازی باید بگونه‌ای باشد که با شناسایی بازار مصرف بر روی صادرات محصولات علی الخصوص به کشور‌های همسایه تمرکز کرد.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص تحقق بحث رونق در صنعت خودرو اعلام کرد: آنچه که در این مجموعه برای من منحصر به فرد بود طراحی و ساخت مدل‌های جدیدی است که قرار است به بازار ارائه شود و به نظر می‌رسد می‌تواند متناسب با سلیقه مشتری باشد و بازار خوبی را به خود اختصاص دهد. خوشبختانه با توضیحاتی که ارائه شد مشخص شد قسمت عمده تجهیزات این خودرو‌ها تولید داخل است و این بیانگر این است که ما حداقل در حوزه خودرو داریم به یک ظرفیت سازی در کشور می‌رسیم تا ان‌شاءالله نیاز کشور حتی بازار‌های منطقه‌ای را از این طریق تامین نمود مجدداً تاکید می‌کنم صنعت خودرو یکی از مهمترین صنایع کشور است و به دلیل گستردگی ارتباطی که با سایر بخش‌ها دارد در صورتی که بتواند این صنعت حرکت موثری داشته باشد می‌توان آثار آن را در دیگر سطوح مشاهده کرد.

معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضاییه و هیئت همراه در ادامه جلسه از خط تولید و مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا بازدید و در پایان از مدیر عامل و کارکنان این گروه خودروسازی به دلیل تلاش برای پاسخگویی به موقع به سفارشات مردم در شرایط تحریم ظالمانه نظام استکبار تشکر کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code