آوریل 5, 2020

استقرار موکب‌های فارس در مناطق سیلزده جنوب

سایت خبری دشتک/فارس رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس گفت: با توجه به جاری شدن سیل و بروز مشکلاتی برای هموطنان در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، ۵ موکب از موکب‌های اربعینی استان فارس در این مناطق مستقر شده است.

اسکندر قاسمی یکشنبه ۲۹ دی در جمع خبرنگاران گفت: موکب‌های اربعینی استان فارس با استقرار در مناطق سیلزده استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، روزانه بالغ بر ۶ هزار پرس غذای گرم بین هموطنان سیل زده توزیع می‌کنند.

او با اشاره به اینکه پیش بینی طبخ و توزیع نان گرم در کنار توزیع نان خشک شده است، گفت: تاکنون مقدار ۱۵ هزار لیتر آب معدنی از طریق این موکب‌ها به منطقه ارسال شده است که در صورت نیاز بازهم آب آشامیدنی و سالم به مناطق آسیب دیده ارسال خواهد شد.

اسکندری گفت: هم اینک موکب‌های شهید جابر شهرستان مرودشت، اباصالح المهدی(عج) شهرستان اقلید، شهدای شهرستان فسا، سقاخانه حضرت اباالفضل‌العباس(ع) شیراز و شهدای ارباب شهرستان کوار در مناطقی از استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان مستقر شده‌اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس خاطرنشان کرد که خادمان این موکب‌ها علاوه بر طبخ و توزیع غذا، در کمک رسانی به هموطنان سیلزده نیز با سپاه پاسداران، هلال احمر و دیگر نهادها همکاری می‌کنند.

او همچنین گفت: ارسال و توزیع لباس‌های گرم، پتو، کنسروجات، کیک و کلوچه، لوازم بهداشت فردی نیز از دیگر خدمات موکب‌های استان فارس در مناطق سیلزده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس یادآور شد که این موکب‌ها تا زمان نیاز جهت خدمت‌رسانی در منطقه حضور خواهند داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code