آگوست 7, 2020

از اعدام موسوی مجد به اتهام جاسوسی برای سیا و موساد تا پذیرش درخواست اعاده دادرسی محکومان آبان

“اعدام جاسوس CIA و موساد”، ادامه برگزاری دادگاه طبری، پذیرش رسیدگی دوباره به پرونده سه محکوم به اعدام اعتراضات آبان ماه ۹۸ و … از جمله اخبار مهم حقوقی و قضایی هفته گذشته بود.

به گزارش سایت خبری دشتک، گزیده اخبار حقوقی و قضایی هفته‌ای که گذشت به شرح زیر است: 

جاسوس CIA و موساد اعدام شد

یکی از مهمترین اخبار حقوقی هفته گذشته اجرای حکم محمود موسوی مجد بود که به اتهام جاسوسی برای سیا و موساد، به اعدام محکوم شده بود.

بیستم خرداد ماه بود که سخنگوی قوه قضاییه در بیست و هفتمین نشست خبری خود از صدور حکم اعدام برای جاسوسی خبر داد که با وصل شدن به سرویس جاسوسی موساد و سیا و در قبال اخذ دلارهای آمریکایی، در حوزه‌های مختلف امنیتی و به ویژه حوزه نیروهای مسلح از جمله سپاه قدس، اطلاعاتی را جمع آوری و در اختیار سرویس بیگانه قرار داده بود.

غلامحسین اسماعیلی نام این فرد را که حکم اعدامش از سوی شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور تایید شده بود، محمود موسوی مجد فرزند کاظم اعلام کرد و گفت که یکی از اتهامات این فرد اعلام محل تردد و اسکان سردار شهید سلیمانی و برخی فرماندهان نظامی در ادوار مختلف به سرویس‌های جاسوسی سیا و موساد بوده است.

کدخدایی احتمال انتصابش به عنوان رئیس دیوان محاسبات را تکذیب کرد

عباسعلی کدخدایی در توییتی احتمال انتصابش به عنوان رئیس دیوان محاسبات را تکذیب کرد.

کدخدایی گفت: همکاری مجلس و شورای نگهبان برای بررسی قانون جامع انتخابات آغاز شد.

پرونده ۳ محکوم به اعدام اعتراضات آبان ۹۸ دوباره رسیدگی می‌شود

 یکی از اخبار مهم هفته گذشته مربوط به  درخواست بررسی مجدد پرونده ۳ محکوم به اعدام اعتراضات آبان ماه سال ۱۳۹۸ بود که  از سوی دیوان عالی کشور پذیرفته شد.                                                          

بیژن قاسم زاده: اتهامات را قبول ندارم

در دوازدهمین جلسه دادگاه اکبر طبری و چند متهم دیگر این پرونده، قاضی دادگاه رسیدگی کننده به پرونده «تأثیر دادن نفوذ اشخاص دولتی در تصمیمات قضایی» و «دریافت رشوه بالغ بر مبلغ ۲۸ میلیارد ریال» را به عنوان دو اتهام بیژن قاسم زاده بازپرس سابق و متهم فعلی این پرونده ذکر کرد. 

در سیزدهمین جلسه دادگاه در هفته گذشته یکی از  متهمین  پرونده گفت که بیژن قاسم‌زاده ۱۰ میلیارد تومان می‌خواست نه یک میلیارد.                    

جلیل مالکی به عنوان رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز انتخاب شد

انتخابات سی و یکمین دوره هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز پنج شنبه ۹۹/۳/۵ در محل کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد و  جلیل مالکی با ٩ رای بعنوان  رئیس و  صمد زاهد پاشا و عبدالله سمامی به ترتیب با ٧ و ٦ رای نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز شدند. 

خط قرمز ما اغتشاش و به هم ریختن کشور است

حجت الاسلام رییسی رییس قوه قضاییه گفت: خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی و به هم ریختن کشور است.                                 

صدور رای پرونده مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ١۴ متهم دیگر تا پایان مرداد ماه

دهمین دادگاه رسیدگی به اتهام مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ١۴ متهم دیگر هفته گذشته در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد و در آن جلسه قاضی مسعودی مقام از صدور رای پرونده مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ١۴ متهم دیگر تا پایان مرداد ماه خبر داد.                                 

اعطای مرخصی به ۳۶ هزار زندانی از ۱۸ تیرماه تاکنون

حاج محمدی رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور از تداوم اعطای مرخصی به زندانیان بر اساس بخشنامه رئیس قوه قضاییه خبر داد.       

اسماعیلی: دستگاه قضا با اغتشاشگران تعارف ندارد

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه گفت: دستگاه قضا با اغتشاشگر و کسی که امنیت جامعه را به مخاطره می‌اندازد و کسی که ناموس مردم را دچار رعب و وحشت می‌کند تعارف ندارد.   

جلسه سوم دادگاه مدیران سابق بانک مرکزی برگزار شد

به گزارش سایت خبری دشتک در سومین جلسه دادگاه مدیران بانک مرکزی،  تصویری از کیف پر از سکه و ارز مکشوفه از مدیران سابق بانک مرکزی؛ رسول سجاد و محسن صالحی متهمان پرونده منتشر شد. 

آغاز بررسی‌های پزشکی قانونی برای شناسایی جسد و علت مرگ قاضی منصوری

عباس مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور از انتقال جسد قاضی منصوری به این سازمان خبر داد.       

دادستانی تهران نیز درباره انتقال جسد قاضی منصوری به کشور اطلاعیه‌ای صادر کرد.

                           

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code