فوریه 23, 2020

ارتقاء ایمنی جاده‌های فارس یک ضرورت است

سایت خبری دشتک/فارس استاندار فارس ارتقاء ایمنی جاده‌ها را یک ضرورت دانست و یادآور شد که منظور از ارتقاء ایمنی تبدیل راه فرعی به اصلی، راه اصلی به بزرگراه و بزرگراه به آزاد راه است.

عنایت‌الله رحیمی بعدازظهر سه‌شنبه اول بهمن در جلسه شورای هماهنگی ترافیک و شورای هماهنگی راهبردی تصادفات استان فارس، به حجم پروژه‌های راهسازی در این استان علیرغم تمام تنگناهای مالی اشاره و آن را تلاشی برای ارتقاء ایمنی تردد برونشهری ارزیابی کرد.

رحیمی با بیان اینکه سال گذشته شاهد کاهش ۲ تا ۳ برابری فوتی ناشی از حوادث جاده‌ای در فارس بوده‌ایم، تاکید کرد که حتی بروز یک مورد فوتی یا مصدومیت هم براثر حوادث رانندگی زیاد تلقی می‌شود.

استاندار فارس با بیان اینکه جاده، وسیله نقلیه و انسان، از عوامل تاثیرگذار بر وقوع حوادث جاده‌ای است، با استناد به آمارها، تاثیرگذارترین عامل در وقوع حوادث جاده‌ای را خطای انسانی دانست و پیشگیری از آن را نیازمند فرهنگسازی و ارتقاء آگاهی‌ها و فرهنگ رانندگی برشمرد.

رحیمی همچنین افزایش تعداد نیروی انسانی در بخش راهنمایی و رانندگی و به کارگیری نیروهای توانمند در این بخش را عاملی موثر در کاهش حوادث و تخلفات رانندگی عنوان و خاطرنشان کرد که ضمن توجه به رفاه نیروهای پلیس، باید به ارتقاء ساختمان‌های اداری و احداث ساختمان‌های جدید پاسگاه‌های پلیس راه توجه داشت.

استاندار فارس با بیان اینکه گسترش فعالیت محسوس و غیرمحسوس  پلیس راهور کنترل ترددها را به همراه داشته است، عنوان کرد: اگرچه دوربین‌ها در این زمینه موثر بوده است اما نیازمند تجهیرات و امکانات بیشتر هستیم.

رحیمی استفاده از تکنولوژی جدید برای کنترل ترددها را ضروری دانست و افزود: استفاده از همیاران و رانندگان راهبردی است که برای کاهش هزینه و پایش اطلاعات باید در دستور کار قرار بگیرد.

استاندار فارس ارتقاء شاخص‌های فرهنگی در حوزه حمل و نقل و رانندگی را بسیار با اهمیت توصیف و خاطرنشان کرد که مدارس نقطه مناسب و اثرگذار و رسانه‌ها ظرفیتی مناسب در این بخث تلقی می‌شوند.

رحیمی تاکید کرد که باید با برنامه‌ریزی هدفمند شاهد کاهش حداکثری حوادث رانندگی و به تبع آن کاهش هزینه‌های پیدا و پنهان این حوادث و فوت یا مصدومیت شهروندان بر اثر آن باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code